2 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy o autyzmie oraz budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

My, solidaryzując się z osobami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu ubraliśmy się na niebiesko

W dniu 4 kwietnia 2024 na placu przy Bursie Szkolnej w Łęcznej zorganizowane zostały II Powiatowe Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W namiocie naszego Przedszkola na dzieci czekały kolorowe warkoczyki oraz różnorakie kolorowanki, kredki i flamastry.

Za organizację wydarzenia odpowiadali Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Łęcznej wraz z Starostwem Powiatowym w Łęcznej.